+420 702 100 800
Přeskočit navigační odkazy

Kupní smlouva na nemovitost

12.10.2016 15:39

Poznejte výhody kupní smlouvy na nemovitost na míru od Realitních Andělů


Prodáváte nemovitost a právě jste našli kupce? Určitě si tu radost užijte, ale přitom šetřete síly, abyste prodej dotáhli do úspěšného konce. Teď je ze všeho nejdůležitější pečlivě vypracovaná kupní smlouva.

Možná vás nejdříve napadne, že by se vzorová kupní smlouva měla nacházet na internetu. Jistě, různé formuláře smluv zde najdete, ale pozor na ně. Jde přece o vaše peníze, a ne ledajaké – v oblasti realit jsou to statisíce a miliony.
 

Nehazardujte stažením vzorové kupní smlouvy

Bohužel, online dostupné vzory smluv jsou velmi obecné a neřeší zvláštnosti konkrétních případů. Často neošetřují ani běžné záležitosti: která smluvní strana se postará o návrh na vklad do katastru, jak bude zajištěna úhrada daně z nabytí nemovitých věcí, nepřesně definují nemovitosti či podíly na jejich společných částech, věcná břemena a podobně.
Vzorová kupní smlouva na prodej nemovitosti také nedává záruku právní vymahatelnosti, například při nezaplacení kupní ceny. Je prostě velkým hazardem a pro laika i rizikem podvodu, v důsledku kterého by mohl přijít o své peníze.

Riskujete i využitím všeobecného právníka

Oproti tomu smlouva vypracovaná právníkem už dává zákonné jistoty. Ovšem nikoliv každým známým či „obecným“ právníkem, který působí ve městě. Prodej nebo nákup nemovitostí je pro většinu lidí událostí, kterou zažijí ojediněle, proto by se měli obrátit na právníka, který má s převody nemovitostí dostatek zkušeností a provádí je často.


Příklad z praxe – jak to nemá být

Také Petr, který kupoval rodinný dům, mohl ušetřit čas, peníze a nervy, kdyby rovnou kontaktoval zkušeného právníka. Prodávajícího však zastupovala realitní kancelář, která připravovala kupní smlouvy k prodeji nemovitosti. Když Petr dostal kupní smlouvy do ruky, už na první pohled zjistil, že něco není v pořádku. Uvedl: „Vypadaly jako slátaniny různých smluv stažených z webu, jednotlivé odstavce měly různé formátování a dokonce obsahovaly gramatické chyby.“
Petr se zalekl, a protože spěchal, objednal si nejbližšího právníka, který měl zrovna čas. Právník připravil smlouvy a Petr je zaslal prodávajícímu. Ten si také najal právníka a nakonec obě strany smlouvy vzájemně připomínkovaly celé 3 týdny, přičemž vydaly tisíce korun navíc.
V Petrově případu evidentně nebyla správná ani smlouva od právníka, protože postrádal specializaci či zkušenosti s kupními smlouvami k nemovitostem.

Dopřejte si právní služby Realitních Andělů

Důležitým aspektem je také cena kupní smlouvy na nemovitost. Běžně za ni u právníka zaplatíte 6 000 až 10 000 korun. Právní služby v oblasti prodeje, pronájmu nebo koupě nemovitosti si však můžete zařídit nezávazně, bez smluvních oprátek a za zlomek cen realitky u Realitních Andělů.


Neváhejte a úkolujte nás!

Zajišťujeme rozmanité realitní služby podle svobodné volby klientů, za jejichž provedení neseme 100% odpovědnost. Vybíráme z nich několik bodů k tématu smluv.
  • Ve spolupráci se zkušeným právníkem vám připravíme "na míru" Kupní smlouvu na nemovitost za pouhých 2 990 korun.
  • Hotové smlouvy odesíláme do 3 dnů od dodání podkladů e-mailem, nebo v zapečetěné tištěné verzi poštou.
  • Rovnou můžeme přiložit i Návrhy na vklad do Katastru nemovitostí, které si současně se smlouvami vzájemně podepíšete.
  • Všem těmto krokům ideálně předchází vypracování a podpis Rezervační smlouvy. Ta jasně určuje, kdo, kdy, co a za kolik získá, a rovněž sankci za nedodržení dohodnutých podmínek. Rezervační smlouvu vám sepíšeme za bezkonkurenční cenu 690 korun.

Vyberte si sami, s čím vám mohou pomoci Realitní Andělé

Výhody kupních smluv na nemovitost na míru od Realitních Andělů ocenila například Věra: „Do prodeje s Relitními Anděly bych šla znovu. Prodej naší chaty mě vyšel se všemi papíry na 5 950 korun, realitka chtěla 45 000 korun. Děkuji za milé a vstřícné jednání.“
Také Markéta a Pavel ušetřili oproti prodeji přes realitku, a to zhruba 80 000 korun. Uvádějí: „Přes aplikaci Realitních Andělů se nám ozvalo několik zájemců, s jedním jsme se dohodli na prodeji našeho bytu. Kupní smlouva na byt od vás byla v pořádku, cenu jsme si rozdělili s kupujícím napůl. Díky úspěšnému prodeji nám tak zůstane více peněz na náš nový domeček.“

Svěřte se i vy do péče Realitních Andělů a nechte si vytvořit individuální kupní smlouvy na nemovitost na dálku – za zhruba třetinu běžných cen a s veškerými zárukami.