+420 702 100 800
Přeskočit navigační odkazyÚvodní stránka > Poradna > Články > Realitní časy se mění, buďte u toho

Realitní časy se mění, buďte u toho

09.06.2016 10:59Z tabletu objednáte hotel na druhém konci světa, z telefonu nakoupíte všechno včetně potravin, po síti si můžete dokonce i půjčit peníze, když pochybí na nákupy. Jen realitky dál věší papírové inzeráty do dřevěných vitrín. Proč se v realitách čas zastavil?

Proč byste neměli mít možnost prodat nemovitost online? A proč by to na internetu nešlo i bez realitky, když tam stejně všichni prodejci i kupci jsou?

Jedním z důvodů je skutečnost, že při prodeji domu nestačí dát inzerát a pak si pěkně počkat na peníze. Nevyhnete se shánění předepsané dokumentace, sotva se zbavíte střechy nad hlavou bez kvalitní smlouvy a zajištěného převodu peněz, nepůjde to ani bez návštěvy katastrálního a finančního úřadu.

Vidíte, bez realitky to nejde, říká pak realitka a slibuje, že se vám o všechno postará. Péče ovšem zahrne i kontrolu nad dosud vaším majetkem a nemalým balíkem peněz, který zaplatíte i za úkony, které byste snadno zvládli sami.

Přilétají Realitní andělé
Rozhodování mezi drahou realitkou a postupem bez realitky, ale také bez pomoci, už naštěstí usnadňuje nový trend online prodeje nemovitostí. Zákazník si prodej řídí sám a služby nakupuje jenom ty, které skutečně potřebuje. Nikdo ho neblokuje exkluzivními doložkami, které mu brání se svým majetkem volně nakládat, a neúčtuje mu horentní provize za služby, o které nestojí.

Průkopníkem nových realitních časů je ryze česká společnost Realitní andělé. Jejich web funguje jako návod, který vás bezpečně provede prodejem, pronájmem i koupí nemovitosti, jako e-shop, v němž si objednáte pomoc s tím, do čeho se nechcete pouštět, a jako inzertní server, na kterém svou nemovitost zdarma inzerujete.

Realitka v počítači
Transakci řídíte v prostředí jednoduché webové aplikace. Vidíte zájemce o vaši nemovitosti a přes aplikaci s nimi komunikujete. Prohlídky plánujete a služby objednáváte z jednoho místa. Přitom jste chráněni před realitními makléři, kteří se k vašim kontaktům nedostanou.

Když si nejste něčím jisti, máte k ruce nápovědu nebo telefonní asistenci. Objednáte-li si komplexní zajištění, zaplatíte za ně třikrát méně než u realitek. Když transakci zvládnete bez pomoci, za inzerci a aplikaci nezaplatíte ani korunu.

Takže evoluce realitního trhu přece jenom pokročila, a užitek z ní má jednoznačně zákazník. Teď to snadno zvládne sám i bez realitky.