+420 702 100 800
Přeskočit navigační odkazyÚvodní stránka > Financování > Články z finančního trhu > Klientka Ekonomických staveb: Jeden podpis

Klientka Ekonomických staveb: Jeden podpis

19.01.2016 14:23

Klientka Ekonomických staveb: Jeden podpis mě stál osm set tisíc

Paní Ivana si od firmy v roce 2006 chtěla nechat postavit dům. Na jejím pozemku se ani nekoplo do země. Jednateli Ekonomických staveb přesto musela zaplatit téměř šest set tisíc. Na dalších dvě stě tisíc ji za šest let soudních sporů přišly služby právníka.

O společnosti Ekonomické stavby jste na Peníze.cz už četli. V září jsme přinesli příběh ženy, které dala firma podepsat, že si nechá postavit dům za dva miliony, i když bylo jasné, že na hypotéku nedosáhne. Navrhovali jí falšování daňového přiznání. A teď ji tlačí, ať smlouvu plní: za „přípravné projektové práce“ chtějí 170 tisíc:

Nádherné pozlátko…

„V roce 2006 jsem chtěla řešit svou bytovou situaci. Na internetu jsem našla reklamu Ekonomických staveb. Mají perfektní prezentaci, nádherné pozlátko. Za nízké splátky slibují krásné domky,“ začíná vyprávění paní Ivana. Vypravila se do sídla Ekonomických staveb ve Zruči u Plzně. „Sešla jsem se s jednatelem Davidem Menclem. To bylo poprvé a naposledy, co jsem ho viděla.“ Přestože se o další setkání snažila ještě mnohokrát.

Hypotéku zajistíme…

Vraťme se do roku 2006. „Měla jsem vlastní pozemek, projektovou dokumentaci i vyřízené stavební povolení. Ale scházela mi hotovost. Mencl mi řekl, že to není problém, že mají akci ‚nulová hotovost‘. Nabídl, že mi na úvodní práce půjčí sto sedmdesát tisíc a hned vyřídí hypotéku, kterou se půjčka refinancuje,“ popisuje Ivana. Ústní slib, že firma klientce vyřídí hypotéku, zopakoval jednatel v dopise, který jí následně zaslal:
 

Zdroj: http://www.penize.cz/ochrana-spotrebitele/293474-klientka-ekonomickych-staveb-jeden-podpis-me-stal-osm-set-tisic