+420 702 100 800

Katastr nemovitostí

25.01.2016 14:35
• Kdo může provést vklad do Katastru nemovitostí? 
Vklad do Katastru nemovitostí může provést jakákoli fyzická, či právnická osoba, která dodá „Katastru“ dokumenty požadované pro vklad nemovitosti.

 

• Které dokumenty potřebuji na Katastr nemovitostí?
S sebou potřebujete vyplněný a podepsaný dokument „Návrh na vklad“, jeho jednu kopii a k němu jedno vyhotovení smlouvy s ověřenými podpisy (smlouva kupní, zástavní…) 

 

• Platím něco na Katastru? 
Ano, za jedno přijetí návrhu na zahájení řízení o povolení do katastru nemovitostí se nyní platí poplatek 1.000,-Kč.

 

• Návrh na vklad – musí jej vyplňovat právník?
Do tohoto dokumentu je zapotřebí doplnit některé údaje ze smlouvy. Můžete jej vyplnit sami, pokud si nejste jistí, můžete se obrátit na nás. Jestliže jste zvolili balíček Chytře, nebo Pohodlně, vypracuje pro Vás Návrh na vklad naše právní oddělení.

 

• Chci si Návrh na vklad vyplnit sám, kde jej najdu?
Návrh na vklad práva do Katastru je možné vyplnit pomocí interaktivního formuláře na  http://nv.cuzk.cz , nebo pomocí http://www.cuzk.cz/Zivotni-situace/Formulare/Formulare.aspx#vklad.

 

• K čemu slouží 20 denní lhůta?
20 denní lhůta, je ochranná lhůta pro vlastníky nemovitostí. V této lhůtě dochází k informativnímu obeslání vlastníků o zahájení řízení na jejich nemovitosti. Pokud je nový vklad neoprávněný, může vlastník na tuto změnu reagovat. Jestliže je vše v pořádku, vlastník nereaguje a po 20 denní lhůtě dojde např. k převodu nemovitosti na nového vlastníka. Délka zápisu od uvedené lhůty je individuální, záleží na pružnosti úřadu