+420 702 100 800

Smlouvy

25.01.2016 14:35
Jaké smlouvy se běžně uzavírají při prodeji nemovitosti?
Nejprve doporučujeme uzavřít smlouvu rezervační, kterou si danou nemovitost „blokujete“. Následně se uzavírá smlouva o smlouvě budoucí popřípadě přímo kupní smlouva. Vše jsme schopni Vám připravit „na míru“.Jakou smlouvu potřebuji ke koupi nemovitosti v osobním vlastnictví?
K tomuto případu je zapotřebí vypracovat Kupní smlouvu a následně Návrh na vklad práva do Katastru nemovitostí.

 

Jakou smlouvu potřebuji k převodu družstevního bytu?
K převodu družstevního podílu je zapotřebí smlouva Dohoda o převodu družstevního podílu v bytovém družstvu a dále dále Dohoda o finančním vypořádání smluvních stran v souvislosti s převodem družstevního podílu v bytovém družstvu. 
 

Které smlouvy musí být s ověřenými podpisy? A kde si svůj podpis ověřím?
Nutností je mít na jakékoli smlouvě, podané společně s Návrhem na vklad do Katastru nemovitostí, podpisy všech smluvních stran OVĚŘENÉ. Dále určitě doporučujeme nechat ověřit podpisy na vyhotoveních pro každého jednotlivého účastníka řízení.
 

Ověření podpisu se prování na Městských úřadech, na poštách, nebo všude tam, kde mají k dispozici CzechPoint.
 

 Kdo u nás zpracovává smlouvy?
Smlouvy pro Vás zpracovává právní oddělení včele s renomovanými právníky s praxí.
 

Jak dlouho budu čekat na smlouvu? 
Vypracování smluv je velmi individuální. Záleží na okolnostech typu - zplnomocnění osoby, která může smluvní stranu zastupovat, dále existující věcné břemeno, nebo i exekuce, které můžou vypracování smluv pozdržet. Příprava smluv se může pohybovat mezi 2 - 14 dny. Průměrná doba je cca 5 dnů.
 

Prodávám či pronajímám byt/dům a potřebuji mít technický podklad, že nemovitost je předávána v určitém stavu, nechci se za rok dohadovat, že ta vada tam byla, či nebyla.
Jsme stavaři, zvyklí přísně předávat a přebírat stavby. Takže se spolehněte, že Vám provedeme dobrý pasport stávajícího stavu. Vypracujeme Vám Předávací protokol s fotodokumentací a popisem. Ušetříte si tak v budoucnu spoustu starostí. Až Vám nájemce bude tvrdit „to už tady bylo prasklé, já nic platit nebudu“ jste ve výhodě, protože máte vzájemně podepsaný Předávací protokol. Pojistěte se takto před možnou finanční ztrátou. Pro bližší info Ing. Jiří Martinek https://www.realitni-andele.cz/o-nas-kontakty